Rozjechały się “Kozły” po świecie. Europa, Kanada, Karaiby…

Rozjechały się “Kozły” po świecie. Europa, Kanada, Karaiby…

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostro ćwiczy sposobiąc się do nowego sezonu w PlusLidze. Oczywiście dotyczy to tylko części paczki trenera Thomasa Sammelvuo, którego zresztą też nie ma z drużyną. Rozjechały się “Kozły” po świecie, rozjechały…

 

Z tymi Karaibami to trochę tak pod publiczność, choć pomyłki nie ma. No to lecimy! Erik Shoji został najlepszym przyjmującym Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, czyli strefy NORCECA, które kilkadziesiąt godzin temu zakończyły się w amerykańskim Charleston.

 

 

Drugim “Zaksiarzem”, który sięgnął po złoto tej imprezy był Dawid Smith. Tak, tak, reprezentacja USA wygrała cały turniej, pokonując 3:0 w finale… ekipę trenera “Trójkolorowych” – Kanadę – którą prowadzi przecież fiński szkoleniowiec.

 

 

Wracamy na Stary Kontynent. Bartosz Bednorz, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka są już w czwórce najlepszych drużyn mistrzostw Europy 2023, które odbywają się we Włoszech, Bułgarii i w Macedonii Północnej.

 

 

Czwórkę kędzierzyńskiej załogi czeka teraz mecz-fatum. Rywalami podopiecznych Nikoli Grbića będzie bowiem Słowenia. Biało-czerwoni przegrywali ze Słowenią w półfinałach ME w 2019 oraz 2021 roku – oba te spotkania kończyły się wynikiem 1:3. Odwrócenie tej karty (mamy taką nadzieję) nastąpi w Rzymie, już w najbliższy czwartek (14 września, godz. 18.00).