Stadion Opolski gotowy w 80%. O jego nazwie zdecyduje sponsor

Stadion Opolski gotowy w 80%. O jego nazwie zdecyduje sponsor

Jak poinformował wykonawca obiektu zakończony został montaż 80 procent elementów Stadionu Opolskiego. Budowa obiektu wchodzi zatem w końcową fazę. Występująca na zapleczu Ekstraklasy ekipa niebiesko-czerwonych domowe mecze na nowej arenie będzie rozgrywać w sezonie 2024/2025.

 

Etapem budowy, który szczególnie mocno rzuca się w oczy jest montaż membrany czyli tak zwanej sukienki stadionu. Co warte podkreślenia, na nowym stadionie Odra Opole nie tylko będzie rozgrywać mecze ligowe. W tym miejscu znajdzie się również oficjalna siedziba klubu gdzie właśnie trwają zaawansowane prace wykończeniowe. W najbliższych tygodniach rozpoczną się też prace związane z elementami małej architektury na które składają się ławki, kosze i zieleń w najbliższym otoczeniu stadionu.

 

Równolegle administrator Stadionu Opolskiego, którym jest Zakład Komunalny rozpoczyna proces poszukiwania sponsora tytularnego dla obiektu. Komercjalizacja nazwy to stały element w przypadku uruchomienia takich inwestycji. W ramach tzw. naming rights w Polsce prym wiodą spółki skarbu państwa. PGE Narodowy, Stadion Energa Gdańsk czy Tauron Arena Kraków to tylko część z przykładów zaangażowania publicznych środków (liczonych w milionach złotych rocznie) w koszty utrzymania stadionów.