Trzeci sparing Gwardii Opole i drugie zwycięstwo

Trzeci sparing Gwardii Opole i drugie zwycięstwo

Gwardia Opole jest już w pełnym cyklu przygotowawczym do nowego sezonu. Drużyna Bartosza Jureckiego rozegrała trzeci tego lata sparing, ale pierwszy w Stegu Arenie. Rywalem opolskich szczypiornistów był reprezentant Ligi Centralnej – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

 

Gospodarze nie mieli problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala i zwyciężyli 36:26 (19:11). Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Mateusz Wojdan, który rzucił 6 bramek. Z przyczyn różnych na trybunach usiedli – Adam Malcher, Marek Monczka, Andrzej Widomski oraz Piotr Jędraszczyk.

 

Mimo przekonującego zwycięstwa, popełniliśmy w tym meczu kilka błędów, w niektórych momentach zabrakło jeszcze skuteczności. Musimy to wyeliminować w kolejnych spotkaniach i wszystko będzie dobrze. Ciężko trenujemy na poszczególnych jednostkach nad tym, żeby jeszcze to lepiej dopracować przed ligą. Ale wiadomo – zwycięstwo, nawet w sparingu, cieszy – komentował zawody piątkowy snajper numer jeden.

 

Nasz przedstawiciel w PGNiG Superlidze przeciwko Olimpii wystąpił w następującym zestawieniu: Mateusz Lellek, Jakub Ałaj – Antoni Łangowski 3, Fabian Sosna 4, Jakub Luksa 2, Roman Czyczykało 4, Szymon Koc 4, Wiktor Kawka 2, Michał Scisłowicz 2, Daniel Jendryca 4, Mateusz Jankowski 2, Marek Hryniewicz 3, Mateusz Wojdan 6, Piotr Zawadzki, Paweł Stempin oraz Janusz Wandzel.

 

Trzeba przypomnieć, że w dwóch poprzednich meczach kontrolnych “Gwardziści” aż tak z górki nie mieli. Pierwszy test mecz wygrali minimalnie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:26. Kilka dni później przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Arged Rebud-em KPR Ostrovia 26:31.

 

11 sierpnia Gwardia zagra sprawdzian na własnym terenie, a jej rywalem będzie Energa MKS Kalisz.