Trzy tytuły mistrzów Polski dla kajakarzy AZS-u Politechnika Opolska. Medali jest więcej

Trzy tytuły mistrzów Polski dla kajakarzy AZS-u Politechnika Opolska. Medali jest więcej

Osiem medali przywieźli z mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym reprezentanci AZS-u Politechnika Opolska. Dorobek ten, czyli trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale,   wywindowały naszych akademików na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Jest się nad czym pochylić. W imprezie, która odbyła się na torze regatowym Malta w Poznaniu, wzięło udział 29 klubów. Multimedalistami okazały się reprezentacje KS AZS-AWF-u Poznań i CWZS-u Zawisza Bydgoszcz, odpowiednio 19 i 20 krążków.

 

W opolskiej ekipie brylowali – reprezentantka Polski do lat 23 – Anna Mielnik oraz Arsen Śliwiński i Piotr Morawski. Ten pierwszy został podwójnym mistrzem kraju w kategoriach C4 na 500 i 1000 metrów oraz dorzucił do tego srebro w “dwójce” na 200 metrów.

 

Morawski stawał na wszystkich stopniach podium. W K2 na 1000 metrów wywalczył złoto, zaś w duecie z Mielnik, był drugi na K2 1000 metrów. Trzecie miejsce przypadło mu w wyścigu indywidualnym na 1000 metrów.

 

Mielnik do Opola przywiezie także trzy trofea. Do wspomnianego wyżej srebra z “Mixa”, drugi medal z tego kruszcu pozyskała w K2 na 1000 metrów. Trzecia na mecie była w rywalizacji w K4, także na 1000 metrów.

 

Obsady wszystkich startów oraz pozostałe miejsca swoich kajakarzy klub spisał pięknie na swojej facebook-owej stronie. Trzeba zajrzeć.