“Tygrysy” poszły po Rekord. Trzecia z rzędu wygrana Dremana Futsal

“Tygrysy” poszły po Rekord. Trzecia z rzędu wygrana Dremana Futsal

Po raz pierwszy wydarzyło się to 17 października 2021 roku, czyli prawie dokładnie dwa lata temu. Tego właśnie dnia Dreman Futsal Opole-Komprachcice pokonał ówczesnego mistrza Polski w futsalu, Rekord Bielsko-Biała 3:2. W niedzielę wyborczą 2023, w Stegu Arenie dokonał tego po raz drugi, a było jeszcze lepiej.

 

Rekord to najbardziej utytułowany futsalowy polski klub i choć w obecnych rozgrywkach spisuje się raczej poniżej oczekiwań, rywal jest to za każdym razem zacny – w końcu to aktualny wicemistrz Polski. Smaczkiem extra był występ w jego barwach Tomasza Luteckiego, niedawnej jeszcze podpory Dremana Futsal.

 

Kluczową dla losów całego widowiska okazała się już 6 minuta. To właśnie wtedy – w odstępie 10 sekund – za sprawą solowego popisu Denysa Blanka, a za chwilę z karnego Felipe Deyvissona, opolanie odskoczyli na dwie długości.

 

Tak obrót sprawy musiał przyjezdnych zaskoczyć, którzy za wszelką cenę chcieli przejąć inicjatywę. Jeśli już im się to udawało, przeszkodą okazywał się świetnie funkcjonujący między słupkami Dawid Lach. Raz – jeden jedyny – się nie udało.

 

W 19 minucie nasz golkiper dał sobie radę z uderzeniem z pola, lecz futsalówka trafiła pod nogi i dobitkę Michała Marka. Po zmianie stron “Rekordziści” na parkiecie dominowali, ale nic z tego nie wynikało, gdyż momentami razili nieskutecznością. Strzał w słupek, to przecież także uderzenie niecelne.

 

Ustawione na kontrze “Tygrysy” bardzo mądrze się broniły. Dla wyrównania emocji w konstrukcję przymierzyli także i oni. Od 36 minuty bielszczanie grali już bez bramkarza. “Ryzyk-fizyk”… W 40 minucie wykorzystał to Marek Bugański, przystawiając truskawkę na zwycięskim torcie.

 

Drużyna Hiszpana Toniego Corredery wyraźnie się rozkręca. To już trzecia z rzędu wygrana w Fogo Futsalekstraklasie w tym sezonie. Efekt? Awans na 8. miejsce w tabeli, a przy okazji “mijanka” z zawsze ciężkim do rywalizacji przeciwnikiem.

 

Dreman Opole Komprachcice – Rekord Bielsko-Biała 3:1 (2:1)

 

Bramki: Denys Blank 6, Felipe Deyvisson 6 (k), Bugański 40 – Michał Marek 19

 

Dreman: Burduja, Budych, Lach – Bugański, T. Czech, Iwanow, Toloza, Deyvisson, Garcia, Kaczka, Janczak, Sobota, Blank, P. Czech, Pautiak, Szadurski, Szypczyński

 

Rekord: Mijas, Iwanek, Nawrat – Lutecki, Zastawnik, Matheus, Gustavo, Popławski, Budniak