Tylko u nas! The Best Of “Serie A”. Najlepsi strzelcy rundy jesiennej

Tylko u nas! The Best Of “Serie A”. Najlepsi strzelcy rundy jesiennej

Runda jesienna w opolskiej A-klasie zakończyła się niewiele ponad tydzień temu. Rozgrywki, które toczą się w w sześciu grupach, są w tym sezonie wyjątkowo wyrównane. 

 

Bardzo dobrze spisują rezerwowe drużyny reprezentantów wyższych lig, które okupują czuby tabel w trzech “dywizjach”. Tylko w dwóch z grup różnica punktowa pomiędzy liderem a wiceliderem wynosi więcej niż jeden wygrany mecz.

 

Sytuację w klasyfikacjach przeanalizować można na stronie Almanachu Opolskiej Piłki Nożnej. Serwis, który pozostaje niedościgniony, jeśli chodzi o statystyki opolskiej piłki, a który jest naszym oficjalnym partnerem, sporządził zestawienie najlepszych strzelców wojewódzkiej “Serie A”.

 

 

Jak widać klasyfikacja snajperska jest tylko odzwierciedleniem bardzo zaciętej walki o najwyższe cele i panuje w niej spory ścisk. Po pierwszej rundzie mamy jednak samotnego króla strzelców, którym został Paweł Mateja z Motoru Praszka – wicelidera grupy 1.

 

 

Podium układanki należało poszerzyć, ponieważ z taką samą liczbą trafień, drugi plac okupuje duet – Kamil Niegiel i Maciej Hałaj, odpowiednio z Sokoła Niemodlin i MKS-u Tułowice. Trzeci jego szczebelek wywalczył  bombardier Victorii Żyrowa – Daniel Olechnowicz.

 

 

Na Facebook-owej stronie Almanachu znalazło się jeszcze coś ekstra. Otóż znajduje się tam podsumowanie najskuteczniejszych zawodników w rozbiciu na grupy. Przy okazji twórcy wydawnictwa prostują pewną zawiłość. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że grupa 1 i 3 liczy 13 zespołów, pozostałe 14, więc na to także należy wziąć poprawkę, z uwagi na większą liczbę meczów, a co za tym idzie, możliwość pozyskiwania bramek.