Wakacyjny alert! Brzescy futsaliści dostali prezent i powalczą o 1 ligę

Wakacyjny alert! Brzescy futsaliści dostali prezent i powalczą o 1 ligę

Wycierać olejek, spuszczać materace i dość tej letniej kanikuły! ASG Stanley Futsal Team Brzeg jeszcze tego lata zagra o 1. Ligę Futsalu.  

 

Póki co wszystkie ręce na pokład bo na halę wracamy wcześniej niż myśleliśmy – napisał w swoim serwisie brzeski klub. Stało się tak, ponieważ z rozgrywek na zapleczu elity wycofał się KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brzeżan w związku z tym czekają teraz dwa mecze barażowe o to właśnie miejsce, i to jeszcze w trakcie tych wakacji.

 

– Świat futsalu jest dość mały i w kuluarach krążyły takie informacje, że jedna z drużyn może się wycofać. Teraz już jest oficjalny komunikat w tej sprawie. Pierwszy mecz odbędzie się w terminie 26-27 sierpnia, rewanż 23 września. Czekamy teraz tylko na losowanie w PZPN, czyli wskazanie gospodarza pierwszego meczu. Cała nasza ekipa jest już poinformowana i kilku zawodników będzie musiało zmodyfikować swoje urlopowe plany. Każdemu z nich zależy na występie, więc jesteśmy gotowi – komentuje sytuację Monika Lech, prezeska klubu.

 

Rywalem podopiecznych Artura Adasika będzie druga drużyna makroregionalnej grupy IV – BSF Busko Zdrój. Przypomnijmy, że opolska załoga zajęła takie samo miejsce w “dywizji” III, tuż za Śląskiem Futsal Wrocław, który awansował bezpośrednio.