Weekend bez Odry. Za to w niższych ligach…

Weekend bez Odry. Za to w niższych ligach…

Prawdziwa nawałnica mistrzowskich meczów czeka nas w Wielką Sobotę. Z uwagi na Wielkanoc, opolscy ligowcy śladem supermarketów, bardzo szybko zamkną swoje obiekty. Zrobić swoje i siup na święconkę! Dłuższa przerwa w rozgrywkach dotknęła jedyne Odrę Opole, ale o tym z chwilę.

 

Już o godzinie 11.00 zatrąbi czwarta liga i otwarte zostaną bramy stadionu w Piotrówce, gdzie miejscowy LZS podejmie Victorię Protec Chrościce. Godzinę później na swój plac gry wybiegnie lider. LZS Starowice będzie chciał rozbić jajeczko na PPO Piaście Strzelce Opolskie, jedynej ekipie, która go w tym sezonie pokonała.

 

Później sypnie z jak z wielkanocnego rogu obfitości, czytaj koszyczka. Pozostali czwartoligowcy umówili się na godzinę 13.00, więc praktycznie całe popołudnie i wieczór będą mogli kroić warzywa na świąteczna sałatkę. Pełen rozkład jazdy przedświątecznej kolejki w “BS Leśnicy” znajduje się choćby tutaj.

 

Na atmosferę próżności dwóch dni wolnych pracować będą także opolscy trzecioligowcy. Najszybciej do rodzin dołączą futboliści MKS-u Kluczbork, którzy swój mecz w Goczałkowicach z LKS-em, rozegrają już o 13.00.

 

Ewidentne po kropidle walczyć będą Gwarek Tarnowskie Góry z Polonią Nysa oraz Stilon Gorzów Wielkopolski ze Stalą Brzeg. Układ sił w drugiej lidze znów straszy, wiec każda zdobycz z trudnych terenów rywali stanie się nie do pogardzenia.

 

Niebiesko-czerwoni w całym okresie świątecznym na plac gry nie wyjdą i zaliczą tej wiosny najdłuższą, bo aż 10-dniową, pauzę  w batalii Fortuna 1. ligi. 26. kolejka zaczęła kopać już w 6 kwietnia i potrwa waśnie do 11-go. Plany transmisyjne partnera medialnego rozgrywek, którym jest Polsat Sport, są nieubłagane.

 

Podopieczni Adama Noconia przed wyjazdem na starcie z GKS-em Katowice, mieć już będą komplet wyczynów rywali bezpośrednio zainteresowanych pozostaniem na zapleczu ekstraklasy. Na razie nastroje są umiarkowane, gdyż tylko (i aż) po punkcie wywalczyły w czwartek Sandecja Nowy Sącz i Chojniczanka Chojnice.