Wtorkowi “okręgowi”, grupa 1. Mechnice i Polonia dalej o baraże. Ligota Turawska odpuściła

Wtorkowi “okręgowi”, grupa 1. Mechnice i Polonia dalej o baraże. Ligota Turawska odpuściła

W grupie 1 opolskiej klasy okręgowej wciąż trwa batalia o możliwość dostania się do 4 ligi poprzez mecze barażowe. Podobnie zresztą jak w kampanii południowej. Tu jednak o prawo to walczą już tylko dwa zespoły – Polonia Karłowice i LZS Mechnice. 

 

Przed startem 29. serii gier fory mieli ci drudzy, którzy podejmowali spadkowicza z naszej “elity” – TOR Dobrzeń Wielki. LZS miał zaledwie punkt przewagi nad trzecią w tabeli Polonią Karłowice, ale miał. Przy Strażackiej goli nie oglądaliśmy, co wcale nie znaczy, że z boiska wiało nudą.

 

Choćby strzał Wojciecha Morki i efektowna robinsonada Kamila Mikitówa, niech posłużą za jego skromną wizytówkę. Był to dopiero trzeci bezbramkowy remis od początku rozgrywek – co ciekawe – drugi z udziałem futbolistów TOR-u.

 

W trakcie spotkania legendarny Paweł Kiszka na bieżąco informował co dzieje się w Karłowicach. A tam miejscowi robili swoje, to znaczy gromili zdegradowanego tydzień temu Piasta Gorzów Śląski. Asem numer jeden w talii karłowiczan był w sobotę ponownie Przemysław Szczupakowski, któremu weszło aż cztery razy.

 

Dwa razy wsadził Adam Kelmer, po razie do wiwatu dali Karol Wanat i Jakub Habrych. Przyjezdni raz gospodarzy wyręczyli, i żeby aż tak katastroficznie to nie wyglądało, sami zdobyli dwa gole – Kacper Adamczyk i Kamil Jendrosek.

 

W Mechnicach z takiego obrotu sprawy smuty nie było. Tli się jeszcze nawet nadzieja na to, że Polonia na finale ligi nie da rady w Dobrzeniu Wielkim, a chłopaki Krzysztofa Niedworoka zgarną pełna pulę w Namysłowie ze Startem.

 

Póki co, po ostatnim gwizdku w świetnych nastrojach pożegnano się ze swoją areną. Atmosfery, która panuje podczas wszystkich meczów mistrzowskich działającej tam drużyny, ze świeczką szukać. Bez względu na wszystko, sezon 2022/2023 był to dla mechnickiej piłki bardzo udany.

 

Dół klasyfikacji czysty jest jak łza. Do A-klasy spadli już – wspomniany wyżej Piast – oraz Naprzód Jemielnica i LZS Skarbimierz. Ze swojego wstępu przeciwko Startowi Namysłów zrezygnował LZS Ligota Turawska i jak ćwierkają wróbelki, w ostatniej kolejce uczyni to samo.

 

Na pewnym barażowym “utrzymaniowym” placu stanął  zatem 1. FC Chronstau Chrząstowice. Stoi i czeka, co wydarzy się w 3 lidze. Swoje ostatnie spotkanie w Unii Kolonowskie może wygrać, przegrać lub zremisować, może nawet oddać walkowerem, a i tak nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Albo dogrywkowy wóz, albo bezpośredni spadek do A-klasy. Pozostaje tylko trzymać kciuki za Polonię Nysa oraz Stal Brzeg, tak to się w tym sezonie porobiło.

 

WYNIKI, TABELA, STATYSTYKI, STRZELCY