Wychowanek Czarnych Otmuchów z golem na mistrzostwach Europy!

Wychowanek Czarnych Otmuchów z golem na mistrzostwach Europy!

Karol Borys ma już za sobą pierwszy mecz na mistrzostwach Europy przeciwko Irlandii. 16-latek pod koniec kwietnia powołany został do reprezentacji Polski U-17, strojonej przez Marcina Włodarskiego. 

 

– Mieliśmy bardzo pozytywny ból głowy, ponieważ po ostatnim zgrupowaniu konsultacyjnym do grona kandydatów do wyjazdu na EURO dołączyli kolejni zawodnicy, którzy podczas treningów i gier zaprezentowali się z dobrej strony. Wysyłając powołania kierowaliśmy się formą zawodników oraz rokowaniami co do tego, jak mogą wyglądać w przyszłości, z tego względu, że udział w turnieju ma być dla nich ważnym etapem rozwoju – mówi na stronie PZPN-u selekcjoner kadry.

 

Zawodnik znalazł się w gronie 21 wybrańców na turniej, który wystartował 17 maja i do 2 czerwca grany będzie na Węgrzech. Występował będzie z numerem 8, co odpowiada jego boiskowej pozycji. Karol jest wychowankiem Czarnych Otmuchów, klubu, który bije się aktualnie w opolskiej klasie okręgowej. Stąd jego tutaj obecność.

 

 

Przełomowym dla rozwoju młodego piłkarza okazała się przeprowadzka do Wrocławia. Tam w latach latach 2017-2021, w barwach Śląska zagrał cztery pełne juniorskie sezony. W zespole seniorów zadebiutował 12 marca ubiegłego roku przeciwko Garbarni Kraków. Wprawdzie w drużynie rezerw, ale od razu w drugiej lidze!

 

Uwaga! Po dwóch miesiącach został wpisany do kadry meczowej pierwszej drużyny WKS-u na starcie z Górnikiem Zabrze i.. wszedł na plac gry w 73  minucie, dając zmianę dla doświadczonego Duńczyka, Patricka Olsena.

 

Dzień 21 maja 2022 roku był tylko zaczynem sześciu kolejnych występów na boiskach PKO Ekstraklasy. Trzeba dodać, że utalentowany lewonożny pomocnik obsługiwał w tak zwanym międzyczasie Śląsk II i macierzystą kapelę juniorów.

 

Miejsce w kadrze biało-czerwonych nie jest przypadkowe. Już w wieku 15-lat Borysa sprawdził Manchester United. – Warto zapamiętać tego chłopaka – napisał wtedy na Instagramie trener narodowej Czesław Michniewicz i dołączył fotkę z młodym graczem z okolic Old Trafford.

 

 

Środowy debiut w europejskim czempionacie do lat 17 okazał się dla Karola niezwykle udany. Nasza reprezentacja rozbiła rówieśników z Zielonej Wyspy 5:1. Borys wyszedł w podstawowej jedenastce, zagrał 63 minuty i w 54 minucie strzelił pięknego gola na 4:1, oczywiście z lewej nogi.

 

Przed nim i ekipą Włodarskiego kolejne dwa mecze grupowe. W sobotę 20 maja z gospodarzami, trzy dni później z Walią. Spotkania na żywo transmituje w internecie kanał TVP Sport. Wystarczy przebrnąć przez blok reklam i dać się ponieść grą młodego Opolanina i jego kolegów.

 

Fot. pzpn.pl/Czesław Michniewicz/Instagram