Maksymilian Tkocz do reprezentacji Polski tym razem z czwartej ligi

Maksymilian Tkocz do reprezentacji Polski tym razem z czwartej ligi

Maksymilian Tkocz, obrońca Odry Opole, został powołany do reprezentacji Polski U-21. Selekcjoner kadry Miłosz Stępiński ogłosił listę 22 zawodników na zgrupowanie i mecz z Czechami, który rozegrany zostanie 24 marca w Sosnowcu, w ramach Elite League. 

 

21-letni Tkocz, który ma na swym koncie 34 występy w Fortuna 1. lidze, jest etatowym kadrowiczem biało-czerwonych. Powoływany był już na mecze towarzyskie z Chorwacją i Turcją w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej, we wrześniu 2022, wystąpił w spotkaniach przeciwko Portugalczykom i Niemcom, także w rozgrywkach Elite League.

 

Zawodnik, który na Oleską 51 przybył wiosną 2021 roku z trzecioligowego Podhala Nowy Targ, w tym roku wypadł z podstawowego składu niebiesko-czerwonych i na zapleczu ekstraklasy jeszcze w tej rundzie nie zagrał. Nie znaczy to wcale, że Maks nie uprawia futbolu.

 

Defensor ma za sobą pełny zimowy cykl przygotowawczy z pierwszą drużyną oraz udział w inauguracji wiosennej rundy rewanżowej w opolskiej czwartej lidze. W ostatnią sobotę zagrał całe zawody przeciwko Małejpanwi Ozimek. Odra II przegrała w Centrum Sportu 0:1.

 

Warto zwrócić uwagę, że wśród wybrańców Stępińskiego jest też drugi opolanin. 20-letni Kamil Lukoszek jest wychowaniem Odry, ale do reprezentacji trafił jako zawodnik pierwszoligowej Skry Częstochowa, w której zakotwiczył jesienią 2021 roku.