Z mistrzostw Polski na brązowo. Dwa medale Judo Mizuki

Z mistrzostw Polski na brązowo. Dwa medale Judo Mizuki

W miniony weekend na matach hali sportowej MOSiR w Rybniku, odbyły się Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Do Opola z imprezy dostarczone zostaną dwa krążki, które wywalczyli reprezentanci Judo Mizuki, klubu z miasta.

 

W pięknym stylu na trzeci szczebel podium zapracowała Dominika Śniegórska, która startowała w kategorii 63 kg. Opolanka najpierw trafiła na wolny los, później wygrała dwie walki. Dopiero w półfinale uległa zawodniczce z Jasła, przyszłej mistrzyni Polski.

 

W walce o brąz Dominika wykonała piękny rzut na ippon. Medal jest tym bardziej cenny, ponieważ zawodniczka była z młodszego niż rywalki rocznika. To także pierwszy medal z mistrzostw Polski w historii klubu.

 

 

Także brązowy wrócił do stolicy województwa Wiktor Wołąsewicz. Judoka w pierwszej swojej walce trafił na wymagającego przeciwnika z Piaseczna, który jak się okazało wywalczył złoto. Przegrał ten pojedynek, lecz dostał szansę walki w repasażach, którą wykorzystał w stu procentach.

 

Po wolnym losie i przegranej, później kolejno wygrał cztery swoje walki. – Sukces Wiktora doskonale pokazuje, że determinacja, wola walki i ciężka praca przynoszą efekty – napisał klub na swojej stronie na Facebook-u. |

 

 

W kategorii wagowej 66 kg startował z kolei Szymon Zajączkowski. Wygrał on trzy walki, ale dwie przegrał, co zapewniło mu punktowane 7 miejsce. Do startu w finałach zakwalifikowała się również Zuzanna Ujma (48 kg) oraz Szymon Konior (73 kg), niestety nie przebrnęli przez fazę eliminacyjną.

 

Warto podkreślić, że zawodnicy Mizuki jako jedyni z województwa zdobyli medale na tych mistrzostwach. Wywalczyli też najwięcej awansów z eliminacji regionalnych.