ZAKSA dostała “bańkę” i pokazała nowe stroje meczowe

ZAKSA dostała “bańkę” i pokazała nowe stroje meczowe

Zadziało się klubie najlepszej drużyny w Europie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymała nagrodę od głównego sponsora i właściciela klubu, Grupy Azoty ZAK S.A. Zaprezentowane zostały także stroje meczowe na sezon 2023/2024.

 

Najpierw w mediach społecznościowych klubowa telewizja pokazała spot prezentujący nowe wdzianka meczowe, w których już 21 października “Trójkolorowi” starciem z PGE Skrą Bełchatów, rozpoczną kolejną batalię w PlusLidze.

 

W materiale są odniesienia do lokalnych tradycji i ukłon w stronę strategicznego sponsora. Co ciekawe, na strojach domowych i wyjazdowych drużyny umieszczono znak wodny, odzwierciedlający instalację chemiczną OXO, zlokalizowaną na terenie Grupy Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

Wiadomością dnia jest jednak gratyfikacja finansowa w wysokości miliona złotych od tejże właśnie. Grupa Azoty doceniła wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie 2022/2023. Drużyna Tuomasa Sammelvuo to przecież aktualny triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzów Europy, a trofeum wywalczone zostało trzeci raz z rzędu. Dochodzi do tego wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski – czwarty z rzędu raz.

 

 

Wsparcie w znaczący sposób powinno zasilić budżet klubu. D aporownania przypomnijmy, że za wygranie europejskiego czempionatu, ZAKSA zainkasowała 500 000 euro, do podziału pomiędzy siatkarzy i sztab szkoleniowy.

 

To jedna z najwyższych nagród w siatkówce, lecz daleka od “kominów” jakie oferuje na w podobnych rozgrywkach Starego Kontynentu “kopana”. Zwycięzca UEFA Champions League kasuje w takim przypadku… 20 milionów euro, bez dodatkowych premii.