ZAKSA stawia na Chitigoi, młodego reprezentanta Rumunii

ZAKSA stawia na Chitigoi, młodego reprezentanta Rumunii

18-letni przyjmujący, reprezentant Rumunii, Daniel Chitigoi, to najnowszy nabytek Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub trzykrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów Europy poinformował o związaniu się z zawodnikiem kilkuletnim kontraktem. 

 

 

Wiedziałem, że taki klub jak ZAKSA może zapewnić mi najlepsze warunki do rozwoju i perspektywę gry na najwyższym, możliwym poziomie. Wierzę, że w tym środowisku będę mógł doskonalić swoje umiejętności, tak aby w jak największym stopniu pomóc drużynie w walce o stawiane przed nią cele – mówi nowy gracz.

 

Chitigoi pochodzi z siatkarskiej rodziny, jego rodzice zawodowo trenowali tę dyscyplinę sportu. Pierwsze treningi rozpoczął w wieku dziewięciu lat, szlifując formę w lokalnym klubie siatkarskim, którego założycielem był jego dziadek.

 

Z tym klubem młody zawodnik wywalczył awans do pierwszej ligi. Następnie podpisał kontrakt z Olimpią Titanii Bukareszt (2019–2022), skąd przeniósł się do Rapidu Bukareszt (2022-2023). ZAKSA będzie więc pierwszym zagranicznym klubem młodego reprezentanta Rumunii.

 

Chitigoi karierę reprezentacyjną rozpoczął dość szybko, bo już w wieku 15 lat wystąpił w młodzieżowych mistrzostwach Europy U17. W 2021 roku znalazł się w czołówce najlepiej punktujących zawodników ME U17. Utalentowany przyjmujący równie szybko rozpoczął swoją karierę w pierwszej reprezentacji, obecny rok będzie jego trzecim w rumuńskiej kadrze seniorów.