Zapaśniczy “narybek” Orła Namysłów w medalową “dychę”!

Zapaśniczy “narybek” Orła Namysłów w medalową “dychę”!

Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej może brzmieć nieco prowincjonalnie, ale to nieprawda. To bardzo silnie obsadzony turniej rangi międzynarodowej. Tym razem rywalizowało w nim prawie 300 zawodników i zawodników z Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz Chorwacji. Tak, oczywiście, że o zapasy chodzi, zapasy w stylu wolnym – dzieciaków i młodzików.  

 

A jak wieści z tej dyscypliny, to do gry wkracza opolski w niej “monopolista”. LKS Orzeł Namysłów posłał na Śląsk 18-osobową ekipę, ale bardzo porządnie wyselekcjonowaną, ponieważ skuteczność zdobywanie w tym “Pucharze” medali, wyniosła więcej niż 50 procent.

 

Aż dziesięciu zapaśników solidnie zapracowało na miejsce na podium. Na najwyższym szczebelku wśród dzieci stanęli: Antoni Ziółek (42 kg.), Oleksandr Loianich (47 kg.). Młodziki także pokusiły się o złota. Wywalczyli je Jakub Asztemborski (48 kg.), Łukasz Stefański (44 kg.) oraz Karolina Loianich (66 kg.).

 

Drugą piątkę medali otworzyli sreberkami: Artur Gorzeja (32 kg.), Nikita Vovok (59 kg.) – to jeśli chodzi o dzieciarnię – oraz już młodzik Hlib Piwarow (35 kg.). Paletę z trofeami zamknęły brązowe krążki Mikołaja Marcinkiewicza (29 kg.) oraz Dawida Łabędzkiego (52 kg.). Po wadze poznać w jakich kategoriach.

 

Dziesięć trofeów, ale przy okazji świetna okazja zdobywania cennego doświadczenia, to także zasługa trenera Dariusza Stępnia, który skroił tę żądną pracy i sukcesów ferajnę.