Znamy obsadę wojewódzkiego Pucharu Polski 2023/2024

Znamy obsadę wojewódzkiego Pucharu Polski 2023/2024

“Puchar tysiąca drużyn”, gdyż takim mianem tytułuje się rozgrywki Pucharu Polski, wyłonił brakujący element szczebla wojewódzkiego. W tak zwanych “Regionach” zakończyła się bowiem rywalizacja, dzięki której do walki o najwyższe w opolskim trofeum, “dopuszczonych” zostało sześciu uczestników z “kartoflisk”. 

 

Do pucharowych rozgrywek “niższego poziomu” złościć się może każdy klub uczestniczący w regularnej ligowej batalii opolskiej A oraz B-klasy. Więc nie jest to obligatoryjne. Faktem jest, że do wielu meczów później nie dochodzi, gdyż ktoś przeszacował tak zwane siły i środki, ale triumfatorów da się wyłonić.

 

W batalii pucharowego sezonu 2024/2025 (pomyłki nie ma) teoretycznie wystartować może więc każdy, kto wygra wojewódzki finał wiosną 2024 roku. W tych właśnie zmaganiach wystartują nowi “Terytorialsi”.  Zakończona właśnie kampania odbywała się w sześciu geograficznych grupach.

 

Przepustkę do rywalizacji w gronie opolskich top-pucharowiczów wywalczyli odpowiednio: LZS Starościn, Stobrawa Ligota Dolna, Polonia Prószków-Przysiecz, Stal Zawadzkie, Sudety Burgrabice oraz Włókniarz Kietrz. Oprócz tego każda z drużyn skasowała od organizatora rozgrywek czek na 2 tys. złotych.

 

 

Do kompletu, który poddany zostanie losowaniu w siedzibie OZPN, wstawić należy tylko zespoły z GRUPY 1 i GRUPY 2 opolskiej “Okręgóweczki” oraz przedstawicieli elity z BS LEŚNICA 4. LIGI. Naturalnie o prawo walki o występ w finale na PGE Narodowym, znajdzie się także nasza trójca z GRUPY III 3 LIGI.

 

Razem daje to karkołomną liczbę 57 zespołów (6+16+16+16+3), gdyż pucharowy wyścig zawsze startuje z poziomu 1/64 uczestników. Pewnym zatem jest, że już na starcie wojewódzkiego Pucharu Polski, wolny los dostanie aż 7 klubów. Może warto pomyśleć nad delikatną zmianą tej formuły wyłaniania?