Żużel, ręczna i “noga”. Mordercza sobota czeka opolskiego kibica

Żużel, ręczna i “noga”. Mordercza sobota czeka opolskiego kibica

 16 września 2024, warto zapamiętać te datę. Tego dnia nastąpi bowiem kumulacja wydarzeń sportowych z udziałem opolskich drużyn. Są tacy, którzy nie odpuszczają żadnej z dyscyplin i kibicują wszystkim naszym klubom. W najbliższa sobotę będą mieli pełne pole do popisu.

 

Ciąg wydarzeń rozpocznie się o godzinie 16:30 a skończy w okolicach 22.00. Wszystkie zapowiadają się bardzo ekscytująco. Pierwsze przekąski należy zabezpieczyć już po południu, bowiem w pół do piątej wystartuje transmisja drugiego meczu fazy play-off Kolejarza Opole.

 

Transmisję z Gniezna i bitwy z Ultrapurem Start przeprowadzi stacja Canal+. Pierwsze spotkanie na opolskim torze wygrali gnieźnianie 46:44, zatem nic nie jest jeszcze przesądzone. Oczywiście należy posiadać opłacony abonament dostawcy lub zorganizować się w podgrupach.

 

 

Nie zamilknie jeszcze ryk motorów, kiedy na parkiecie w Stegu Arenie pofruną pierwsze piłki. W nowym sezonie Gwardia Opole wydaje się być drużyną własnej hali, bowiem wygrała już u siebie z Energą Kalisz i Grupą Azoty Unia Tarnów.

 

Teraz załoga Bartosza Jureckiego podejmie Azoty Puławy. Rywal opolskich szczypiornistów, to trzecia drużyna z podium Orlen Superligi, więc nasi faworytem w nim nie będą. Własne ściany jednak pomagają, choć szkoda, że bez wsparcia tych, którzy zbyt długo zasiedzą się na żużlu.

 

 

Na deser – to już dla tych najbardziej wytrwałych maratończyków – przygoda Odry Opole z Lechią Gdańsk. Klub specjalnie promuje zawody, które w świetle jupiterów rozpoczną się o godzinie 20.00. Piłkarze grasują po komunikacji miejskiej, zaś dział marketingu tnie papier na efektowną “kartoniadę”.

 

Lider tabeli, zacny przeciwnik i trochę wyposzczenia po pauzie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi spowodowanej ekwilibrystyką reprezentacji Polski w starciach z Wyspami Owczymi i Albanią, muszą zrobić dobrą frekwencję. Szybka przebieżka z ‘Okrąglaka” na Oleską 51 także nie powinna stanowić problemu.

 

 

Byle do niedzielnego poranka…