Piętka na wagę wygranej. Odra przegrała z Miedzią w trzecim letnim sparingu

W trzecim tego lata sparingu Odra Opole przegrała z Miedzią Legnica 1:2. O końcowym wyniku rozstrzygnął nietuzinkowy gol. Spotkanie odbyło się w wałbrzyskim Aqua Zdroju, miejscu kilkudniowego zgrupowania legniczan.

Żeby prezentacja rywala była w miarę przyzwoita, należy dodać, że Miedź to tegoroczny spadkowicz z PKO Ekstraklasy i rywal opolan w najbliższym sezonie jej zaplecza. Drużynę od 30 maja prowadzi doskonale w opolskim znany Radosław Bella (brat Przemysława), a do jego teamu dołączył niedawno Bartosz Guzdek, który w czerwcu zakończył współpracę z Oleską 51.

Mimo wczesnej pory żar z nieba już zaczął dawać się we znaki, ale zawodnicy obu drużyn za nic to mieli. Tak więc zanim upłynęło 10 minut oglądaliśmy dwie próby z dystansu. Emmanuel Agbor rodem z Kamerunu sprawdził czujność Artura Halucha, z kolei Borja Galan przetestował oko Jakuba Mądrzyka.

W 16 minucie niebiesko-czerwoni stracili pierwszego gola okresu przygotowawczego. Niewiele po tym jak upłynął pierwszy kwadrans, kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Niemiec Florian Hartherz i futbolówka “po angielsku”, z pozdrowieniem poprzeczki, ulokowała się w siatce.

Później przez ponad 20 minut na placu gry działo się niewiele. W39 minucie Haluch świetnie obronił główkę Damian Michalika. W odpowiedzi gości, w 43 minucie – także głową – po rzucie wolnym do wyrównania próbował doprowadzić Piotr Żemło, lecz jego strzał został zablokowany.

Po zmianie stron już tylu sytuacji nie było. Odnotować należy próbę z wolnego Macieja Urbańczyka w 55 minucie, z którą dał sobie radę Mądrzyk, ale przede wszystkim gola. W 80 minucie stan zawodów zrównał bowiem Michał Bednarski. Nasz napastnik dostał prostopadłą piłkę, zabrał się z nią i uderzył nad bramkarzem.

Remisu nie udało się dowieźć do końca. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym wykazał Krzysztof Drzazga, który… efektownym stuknięciem piętą zapewnił “Miedziowym” wygraną. OKS ostatnią wakacyjną kontrolkę zerwie 15 lipca, kiedy przy Oleskiej 51 podejmie Ruch Chorzów, klub który powrócił do ekstraklasy.

Miedź Legnica – Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: Florian Hartherz 16, Krzysztof Drzazga 88 – Michał Bednarski 80

Miedź: Jakub Mądrzyk (60, Mateusz Abramowicz) – Andrzej Niewulis, Kamil Drygas (72, Daniel Stanclik), Emmanuel Agbor (80, Koldo Obieta), Nemanja Mijušković, Florian Hartherz, Mehdi Lehaire (60, Patryk Pierzak), Damian Tront (72, Chuca), Ruben Hoogenhout (60, Jurich Carolina), Damian Michalik (46, Krzysztof Drzazga), Kamil Antonik (72, Bartosz Guzdek)

Odra: (I połowa) Artur Haluch – Piotr Żemło, Rafał Niziołek, Jakub Antczak, Wojciech Kamiński, Tomáš Mikinič, Dawid Czapliński, Mateusz Spychała, Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Borja Galán
(II połowa) Józef Burta – Jakub Szrek, Jiří Piroch, Patryk Waliś, Artur Pikk – zawodnik testowany, Maciej Wróbel, Maciej Urbańczyk, Szymon Szkliński, Michał Bednarski – Michał Surzyn