Cios za cios Dremana na otwarcie sezonu

Dreman Futsal Opole-Komprachcice i FC Reiter Toruń stoczyły na otwarcie sezonu iście bokserski pojedynek. Bramkowy dorobek opolan nowej rozgrywkowej edycji otworzył w 11 minucie Wadym Iwanow.

Spotkanie w toruńskiej hali było bardzo zacięte i wyrównane. Straty odrobił miejscowym w 19 minucie Kolumbijczyk Jefferson Moreno Ortiz i przy tym stanie obie ekipy poszły odpocząć. W 24 minucie z parkietu za zagranie ręką wyrzucony został Marcin Mrówczyński, co momentalnie z karnego wykorzystał Iwanow, zdobywając swojego drugiego w tym spotkaniu gola.

Wszystko szło ku dobremu, jednak w 27 minucie koło ratunkowe rzucił miejscowym świeżutki nabytek zespołu, rodak Ortiza – Brayan Nicolas Parra, który w 27 minucie pechowo skierował piłkę do własnej siatki, po strzale Daniela Gallego Garcii, także obywatela Kolumbii. Torunianie wrócili do meczu, a pięć minut później po raz pierwszy w niedzielę prowadzili.

Gola na 3:2 zdobył już bez niczyjej pomocy, wymieniony wyżej Garcia. To był gracz numer jeden w ekipie gospodarzy i miał udział we wszystkich zdobytych przez nich bramkach. To typowe przeciąganie liny nie wyłoniło zwycięzcy. W 38 minucie ciężarki na wadze zrównał debiutujący w Dremanie, Ukrainiec Denys Blank i warci siebie przeciwnicy sprawiedliwie podzielili się punktami.