Dobry występ Weegree w Radomiu. Ach, ta czwarta kwarta!

Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska nie dali rady w Radomiu, choć bardzo się starali i postawili się drużynie z czuba tabeli. Gdyby całość błysku dobrej formy przeciwko HydroTruckowi rozłożyli proporcjonalnie na całe zawody…

Świadczy o tym postawa w drugiej kwarcie, wygranej wysoko 10 punktami (19:9), co pozwoliło odrobić straty z pierwszego podejścia, przegranego ledwie 17:22 i zejście na przerwę z prowadzeniem 36:31.

W kwarcie trzeciej także było nieźle. Dobrze rzucał MVP drużyny Marcin Kowalczyk (16) i wynik znów był na styku. Wygrana 22:11 pozwalała mieć nadzieję na dobre humory w powrotnym autokarze.

Ostatnia odsłona odwróciła ten rezultat o 180 stopni i nasi polegli 11:22. Miejscowych pociągnęli Kaheem Ransom i Filip Zegzuła. Gospodarze jakby zachowali więcej świeżości. Siedem punktów przewagi stopniało więc w oczach i skończyło się na porażce 68:72.

W Suzuki 1. lidze nasi akademicy są na miejscu 13. Ich środowy rywal jest wiceliderem.