“Dziki” Janek Chłodnicki dwa razy ze złotem w halowym Pucharze Polski

Mamy kolejny, tym razem podwójny sukces Jana Chłodnickiego. 15-letni tenisista z Opola dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium w Halowym Młodzieżowym Pucharze Polski do lat 18.

Turniej odbywał się w Bytomiu, na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom, w którym Janek trenuje. Opolanin w grze singlowej, jak i podwójnej, startował z “dziką kartą”, ponieważ zawodnik nie ma jeszcze wystarczającego rankingu w kategorii juniorów, by mógł na tej rangi turnieju wystąpić. Organizatorzy imprezy na długu zapamiętają tę decyzję.

W singlu Janek pokonał w finale Marcina Andrzejczaka (Miejski Klub Tenisowy w Łodzi) 7:6 (7:0), 6:1. W grze podwójnej z kolei Chłodnicki triumfował w parze z Janem Wygoną (Klub Sportowy Grzegórzecki #Kraków). W finale wygrali oni z Kacprem Czyrkiem (Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała) i Jakubem Hulbojem (KS Górnik #Bytom) 6:3, 6:2.

Wygrane dały mu bezpośrednie wsparcie finansowe z Polskiego Związku Tenisowego, podczas startów w zagranicznych turniejach rangi International Tennis Federation #Juniors lub Tennis Europe.