Gredar się wzmacnia i jedzie po awans

Gredar się wzmacnia i jedzie po awans

Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg to ostatni z reprezentantów Opolszczyzny, który pozostał w rozgrywkach Pucharu Polski w Futsalu edycji 2021/22. Pozostali dwaj odpadli. Dreman Opole Komprachcice sensacyjnie w Siemianowicach Śląskich, planowo triumfator pucharu wojewódzkiego, ANJ Ząbkowski Niemodlin, u siebie, choć po dobrym występie przeciwko GSF Gliwice.

 

W ramach 1/16 finału brzeżanie udadzą się do Krosna Odrzańskiego i zmierzą się 5-6 lutego z drużyną miejscowego OSiR-u, z Meblostyl Ligi Halowej. Przepaść pomiędzy obiema ekipami jest oczywista i tylko jakiś niewyobrażalny kataklizm mógłby pozbawić naszych awansu.

 

Ostatnio drużynę zasilił 29-letni reprezentant Polski, doświadczony bramkarz Maciej Foltyn. To ewidentny hit transferowy zimowego okienka, który ma pomóc brzeskiej ekipie w pewnym utrzymaniu się w Statscore Futsal Ekstraklasie. 

 

Po rundzie jesiennej nasza ekipa zajmuje plac nr 12 i warto przypomnieć, że na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce występuje tylko dlatego, że z elity wycofał się Orzeł Jelcz Laskowice. Widać w Brzegu zawczasu zaczęli dmuchać na zimne i zabezpieczyli porządnie tyły.

 

Fot. opolskiesport/Mirosław Szozda