Jest plan MKS-u. Trzecioligowe derby na start

Jest plan MKS-u. Trzecioligowe derby na start

MKS Kluczbork jako pierwszy z dwójki naszych trzecioligowców opublikował plan gier kontrolnych – lato 2023. Klubowi trudno odzwyczaić się od rywali, z którymi jeszcze tak niedawno mierzył się o ligowe punkty.  

 

W zasadzie to biało-niebiescy przetestują cały ich komplet – beniaminka i dwóch spadkowiczów do ligi wojewódzkiej. Piszemy przetestują, ponieważ ekipa Łukasza Ganowicza wszystkie sparingi rozegra na własnym terenie. Dodajmy dla prządku, że przed kluczborczanami szóste z rzędu podejście w lidze makroregionalnej oraz to, że nowa drużna zajęcia treningowe wznowi 5 lipca.

 

Na pierwszy ogień pójdzie LZS Starowice, który na trzecioligowy poziom rozgrywkowy powrócił po trzech latach. Co ciekawe, obie ekipy są na etapie układania personalnych klocków na nowy sezon. W LZS-ie może nie prezentuje się to obecnie aż tak drastycznie jak przy Sportowej 7, ale jednak.

 

Wszystko wskazuje zatem na to, że w najbliższą sobotę w Stobrawie spodziewać się można całego wysypu piłkarzy z asygnatą – “zawodnik testowany”. Póki co, wiadomo że nowa batalia w grupie III 3 ligi wystartuje 12 sierpnia, lecz szczegółowego kalendarza meczów jeszcze nie ma.

 

Tak prezentują się wszystkie gry kontrolne drugiej piłkarskiej siły Opolszczyzny w trakcie letniego okresu przygotowawczego.

 

Test mecze beniaminka rozpisano następująco:

 

8 lipca: MKS Kluczbork

15 lipca: Słowian Wolbórz (4 liga dolnośląska)

22 lipca: Moto-Jelcz Oława (4 liga dolnośląska)

29 lipca: Lechia Dzierżoniów (4 liga dolnośląska)