Kluczborski Klub Karate z medalami mistrzostw świata. Dawid Rojowski złoty!

W Lublinie odbywają się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym WTKU. W Hali Globus zameldowało się i rywalizuje 1500 karateków z 56 krajów.

W kadrze reprezentacji Polski znaleźli się między innymi zawodnicy Kluczborskiego Klubu Karate. Dawid Rojowski został mistrzem świata w kumite indywidualnym. Utytułowany karateka i zarazem obrońca tytułu, założył także złoty medal klasyfikacji drużynowej, w której biało-czerwoni spisali się znakomicie.

To jednak nie wszystko. Karolina Gajewska stanęła dzień wcześniej na drugim stopniu podium i została wicemistrzynią świata. Oprócz zmagań seniorów imprezie towarzyszy rywalizacja wśród dzieci w ramach Pucharu Świata. Tutaj kluczborczanie również zaznaczyli swoją obecność. Także w kategorii Kumite srebro wywalczyła Wiktoria Gawlok a brąz Borys Blaszczok.