Kolarz z Kluczborka szaleje w Tour De Pologne

Patryk Stosz, szosowy kolarz z Kluczborka, który nalazł się w kadrze reprezentacji Polski na 79. Tour De Pologne, wygrał tzw. klasyfikację Lotto. Chodzi o pierwszy etap wyścigu – z Kielc do Lublina – i aktywność opolanina na lotnych premiach.

Kluczborczanin był najszybszy i w Annopolu, Józefowie nad Wisłą i Nałęczowie, co dało mu sumę 9 punktów. Stosz to bardzo ciekawy zawodnik. Jego dokonania pięknie wypunktowała Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Patryk_Stosz.

Na finiszu pierwszego etapu byli już lepsi, bowiem pan Patryk sklasyfikowany został dopiero na 129 pozycji. Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski, zamknął pierwszą trzydziestkę kolarzy, zatem generalnie kolorowo nie jest.

Trwa drugi etap wyścigu z Chełma do Zamościa i Stosz znów szaleje, gdyż wygrał pierwszy lotny finisz w Hrubieszowie. Meldunki z trasy śledzić można na stronie: https://tdp.infocity.pl/pl.