Koniec okienka. Transferowy zawrót głowy w Kolejarzu Opole

Koniec okienka. Transferowy zawrót głowy w Kolejarzu Opole

Skończył się jesienny czas transferów w Polskiej Lidze Żużlowej. Kolejarz Opole mimo dosyć chłodnej już aury, klubowe okno otworzył bardzo szeroko. W barwach naszego drugoligowca wystąpi kilku nowych zawodników, także obcokrajowców. Nie zabrakło powrotów.

 

Już wcześniej występy przy Wschodniej 2 zaklepali sobie dwaj Szwedzi – Filip Hjelmland oraz Mathias Thoernblom. Swoje warunki jazd w nowym sezonie uzgodnił także Robert Chmiel. Duńczyk Emil Breum z kolei, przedłużył swoją umowę na następną kampanię i może walczyć już w grupie U-24.

 

Już 10 listopada dostaliśmy info o pierwszym nowym nabytku, w postaci Ukraińca Stanisława Melnyczuka.

 

 

Zanim odkryte zostały kolejne seniorskie karty, oficjalny serwis klubu zaprezentował listę zawodników młodzieżowych.

 

 

Podobnie jak Breum, czyli na zasadzie wypożyczenia z GKM-u Grudziądz oraz w szeregach załogi do lat 24, w opolskiej ekipie ścigał się będzie jego rodak – Kevin Juhl Pedersen.

 

 

Przy W2 będzie można mieć sposobność oglądania Tomasza Orwata, który w minionym sezonie reprezentował barwy Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, a który w przeszłości był w kadrze “Kolejarzy”. W 2021 roku nie udało mu się jednak przebić do składu ligowego – może już najbliższej wiosny?

 

 

Do motocyklowej ferajny Marcina Sekuli dołączy także bardzo doświadczony Paweł Miesiąc. To także come-back do Opola, prosto z Grupy Azoty Unia Tarnów. – Aktualnie jest to umowa bez aneksu finansowego. Ten zostanie uzupełniony po podpisaniu umowy z nowym sponsorem – czytamy na klubowej stronie.

 

 

Ostatnim nabytkiem klubu został Kacper Mateusz Grzelak, człowiek juniorskich zasobów Enea Polonii Piła. – Tą umową zakończyliśmy listopadowe okienko transferowe – oficjalnie komunikują media Kolejarza. Oby ilość przeszła w jakość – wydaje się rzucić na koniec. Lepkiego toru!