Krzysztof Perlik wycisnął dwa medale

Kącik sygnalisty działa. Nie jest to najświeższa informacja, ale być może to właśnie my podamy ją jako pierwsi.

W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc (RAW/EQ). Mieszkaniec Opola – Krzysztof Perlik, wystartował w dwóch konkurencjach i przywiózł do kraju dwa medale. Skuteczność niemalże stuprocentowa.

Mało tego. Krzysiek został mistrzem Europy w wyciskaniu leżąc! Ważący 74 kg zawodnik podniósł 145 kg. Opolanin dźwignął także ciężar 150 kg, lecz ten rzekomo został spalony, gdyż decyzja sędziów nie była jednogłośna.

W wyciskaniu klasycznym leżąc Perlik wywalczył medal srebrny, ulegając tylko zawodnikowi z Czech. Warto dodać, że Krzysztof jest młodym siedemnastoletnim zawodnikiem, lecz mimo młodego wieku, na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak 2. miejsce na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc oraz wielokrotne miejsca na najwyższym stopniu podium zawodów rangi mistrzostw oraz Pucharu Polski.

W 2021 roku specjalista od trójboju siłowego zwyciężył w plebiscycie w kategorii Sportowy Talent Roku, organizowanym przez Nową Trybunę Opolską. Młody opolanin nie poprzestaje na zdobytych tytułach i rozpoczął już przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.