Letnie tournee Gwardii Opole

Letnie tournee Gwardii Opole

Przed upałami skryli się także piłkarze ręczni Gwardii Opole i w warunkach jak najbardziej optymalnych, bo ligowych, udali się na turniej towarzyski do Zabrza. Opłacało się, ponieważ morale zespołu zostało podbite, gdyż nasi reprezentanci PGNiG Superligi wrócili do Opola z pucharem za pierwsze miejsce.

 

Rzucania nie było za wiele, ponieważ „gangsterzy Rafała Kuptela” rozegrali tylko dwa spotkania. Najpierw włożyli palec do budyniu gospodarzom – Górnikowi i ograli go w porządku 25:21. W „wielkim finale” imprezy pokonali z kolei Pogoń Szczecin – 32:28. Najlepiej atmosferę zabrzańskiej hali wchłonęli Paweł Kowalski, Filip Stefani i Jan Klimków, którzy rzucili po sześć bramek.

 

„Gwardziści” już od pewnego czasu szykują formę na nowy sezon. Przygotowania rozpoczęli z początkiem sierpnia i wtedy właśnie rozegrali pierwsze tego lata spotkanie kontrolne. Byłby to fakt zupełnie bez znaczenia, ale nasi zawodnicy oraz ich koledzy z Tarnowa, postanowili urządzić sobie „piłkarskie jaja”, których na parkiecie w Tarnowie poleciało aż 83 – 43 dla gospodarzy i reszta dla gości!

 

21 sierpnia opolanie zerwą kontrolkę z Zagłębiem Lubin, a tydzień później zagrają ostatni sparing, już w Opolu, z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Inauguracja zmagań o ligowe punkty wystartuje 4-5 września. Gwardia zmierzy się wtedy u siebie z Chrobrym Głogów.

 

Fot. opolskienews.pl