Licencja za trzy dychy. Kolejarz Opole ma glejt na występy w nowym sezonie

Licencja za trzy dychy. Kolejarz Opole ma glejt na występy w nowym sezonie

Główna Komisja Sportu Żużlowego przyznała w drugim podejściu licencję Kolejarzowi Opole na występy w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024. Decyndenci z PZMOT-u wycenili tę usługę na 30 tys. złotych. Wszystko przez zamieszanie z zawodnikami młodzieżowymi.

 

O sprawie pisaliśmy oczywiście na naszych łamach i można odświeżyć sobie temat.

 

Kolejarz Opole bez licencji. Jest oświadczenie klubu

 

Reasumując. Młodzieżowcy Jakub Fabisz, Kacper Linek-Rekus oraz Dastin Łukaszczyk nie zdołali wyjeździć wymaganych do przyznania glejtu 15. biegów ligowych i na klub nałożono wspomnianą karę. Za rzekomy brak szkolenia. Całość ma zostać uiszczona i taśma pójdzie w górę.

 

Przed rokiem to samo gremium odmówiło wydania licencji działaczom ze Wschodniej z powodu zaległości wobec zawodników oraz braku dokumentacji potwierdzającej rozliczenia z fiskusem i ZUS-em. Skończyło się jednak na pogrożeniu palcem, gdyż ostatecznie klub przepustkę na występy otrzymał.

 

Krajowa Liga Żużlowa to nowe marketingowe nazewnictwo oraz produkt organizatora rozgrywek, który ma zastąpić 2. Ligę Żużlow. Póki co, nie znamy do końca jej obsady i terminarza. Nie wiadomo także ile zespołów przystąpi do rywalizacji, 6, 7, 8… ? Podobno sześciu pewniaków już jest.