Minorowo w Gwardii na koniec sezonu

Goście do Stegu Areny weszli oknem, ale z futryną. Nie minęło osiem minut, kiedy MKS Kalisz prowadził z Gwardią Opole czterema punktami. Z pewnością nie tak miało wyglądać pożegnanie “Gangu Kuptela” z sezonem 2021/2022.

Ta przewaga miała ogromne znaczenie dla przebiegu całego spotkania, gdyż gospodarze już w tym meczu ani razu nie prowadzili. Stan posiadania kaliszanie utrzymali i zeszli na przerwę przy stanie 15:11.

Trochę lepiej było z opolanami po zmianie stron, którzy doszli rywala na dwa oczka, ale to było w sobotę wszystko z ich strony. Końcówka należała już wyraźnie do przyjezdnych i wygrali w Opolu 31:23. Trochę smutno, nie tylko z uwagi na przegraną.

Po meczu nastąpiło pożegnanie z klubem Macieja Fabianowicza, Jana Klimkowa, Pawła Kowalskiego, Patryka Mauera, Przemysława Zadury i Macieja Zarzyckiego. Zmiany, zmiany, zmiany… To czeka “Gwardzistów” w nowej edycji rozgrywkowej, która może być jeszcze bardziej wymagająca.

32 punkty i 9. miejsce w PGNiG Superlidze chyba jasno określą aktualny potencjał naszych szczypiornistów.