Młodzieżowiec z Głuchołaz z podwójnym złotem

Młodzieżowiec z Głuchołaz z podwójnym złotem

Podczas trzeciego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce do lat 18, które są de facto mistrzostwami Polski, złoty medal wywalczył zawodnik MULKS Juvenii Głuchołazy – Jakub Zachara. Drugi złoty medal.

 

– Po spokojnym biegu eliminacyjnym, zawodnik zaklasyfikował się do finału A, z czasem identycznym do swojego rywala, co dodatkowo wzbudzało stres i przedłużało oczekiwanie na końcowe rozwiązanie rywalizacji. Ostatecznie juvenista do ostatniego metra walczył o upragnione zwycięstwo, śrubując swoją życiówkę na dystansie 110m przez płotki do wyniku… 14,10s! Kuba świetnie wyczuł bieg i wykorzystał swoją przewagę i „rzutem na taśmę” wyprzedził drugiego zawodnika o 0,04s! – tak pięknie sukces swojego człowieka opisał klubowy serwis.

 

Dzień wcześniej Zachara nie miał sobie równych w biegu na 400 metrów przez płotki. – Kuba w Finale A z toru 5. stopniowo budował swoją pozycję w biegu, aby na 250 metrze wyjść na prowadzenie i w ten sposób ukończyć dystans! A to nie wszystko! Zawodnikowi udało się znacznie poprawić swoją życiówkę, śrubując ją do wyniku… 54,52s! – to także Facebook Juvenii.

 

My dodamy tylko, że zawodnik jest prawdziwym tuzem wśród rówieśników, gdyż na najwyższym stopniu podium stawał dwukrotnie także przed rokiem. Oj, warto zapamiętać to nazwisko.

 

(Szyde)