Odra Opole znów wygrała. Czwarty sparing ze Skrą Częstochowa

GKS Katowice, Górnik Polkowice, a teraz znajomi z Fortuna 1. ligi, Skra Częstochowa. Odra Opole pozostaje w tym roku niepokonana. Do kompletu gier kontrolnych dorzucić należy tylko remis z GKS-em Jastrzębie.

Pod Jasną Górą lepiej zaczęli gospodarze. Już w 10 minucie Adam Olejnik dobił uderzenie Filipa Kozłowskiego i Dominik Kalinowski wyciągał “szczura”, który wylądował tuż przy prawym słupku.

OKS bardzo szybko poukładał szyki i odpowiedział dwa razy z rzędu. Rywala udało się zaskoczyć stałymi fragmentami gry. W 35 minucie stan zawodów wyrównał Konrad Nowak. Najpierw był krótki róg i wrzutka wprost pod jego nogi, a ten pewnym strzałem zmusił do kapitulacji Karola Szymkowiaka.

Korner znów odegrał główną rolę, kiedy w 55 minucie głowę przykładał i swoją drugą bramkę w nowym klubie wpisywał do życiorysu Estończyk Artur Pikk. Generalnie obie ekipy strzeliły w piątek po dwa gole, ale to niebiesko-czerwoni zwyciężyli 3:1.

Ostatnie trafienie należało znów do częstochowian, tym razem w 65 minucie, po rzucie wolnym i ustaliło stan potyczki. Personaliów nieszczęśnika i autora “samobója” agencje nie podały.

Następy test-mecz ekipa Adama Noconia zagra już za kilkanaście godzin. Na boisku w Opolu przy ulicy Hallera obejrzeć będzie sobie można piątą “kontrolkę” z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice. Uwaga! Prowadzi go dziś niejaki Jan Furlepa.

Skra Częstochowa – Odra Opole 1:3 (1:1)

Bramki: Adam Olejnik 10 – Konrad Nowak 35, Artur Pikk 55, bramka samobójcza 66

Odra: Dominik Kalinowski – Piotr Żemło, Maksymilian Pingot (68, Bartosz Guzdek), Mateusz Kamiński (79, Michal Klec), Mateusz Spychała (46, Jakub Szrek), Maciej Urbańczyk (46, Wojciech Kamiński), Rafał Niziołek (68, Mikołaj Łabojko), Artur Pikk, Konrad Nowak (62, Maciej Makuszewski), Borja Galán (70, Tomáš Mikinič), Dawid Czapliński (62, Michał Bednarski).