Opolscy futsaliści rozlosowani. Niezwykła układanka w 1/32 Pucharu Polski

Opolscy futsaliści rozlosowani. Niezwykła układanka w 1/32 Pucharu Polski

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku odbyło się uroczyste losowanie par 1/32 Pucharu Polski w futsalu. Trzy opolskie kluby dostały bardzo ciekawych rywali.

 

Zdobywca trofeum na szczeblu wojewódzkim oraz pogromca Górnika Sosnowiec w I rundzie, Wiking Alibaba Opole, zmierzy się w Opolu z Piastem Gliwice. To mistrz Polski sezonu 2021/2022 orz trzecia drużyna z ostatniej kampanii krajowej elity.

 

Pierwszoligowy ASG Stanley Futsal Team Brzeg czeka przeprawa z FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie. To ten sam klub, który dwa lata temu właśnie w tej fazie rozgrywek sensacyjnie wyeliminował z dalszych gier Dremana Futsal Opole Komprachcice.

 

Nasz reprezentant w FOGO Futsal Ekstraklasie będzie miał okazję do opolskiej “zemsty” nad Orłem Ząbkowice Śląskie. Zdobywca wojewódzkiego pucharu dolnośląskiego ZPN-u strącił bowiem w I rundzie Gredara Bongo Niemodlin, naszego przedstawiciela w 2 lidze.

 

Mecze, które wyłonią zespoły do fazy 1/16, odbędą się w weekend 13-14 stycznia. Jak już napisaliśmy na własnym terenie zagrają “Wikingowie”. Futsal Brzeg i Dreman Futsal czekają spotkania wyjazdowe.