Opolski Festiwal Skoków wyłonił finalistów

Opolski Festiwal Skoków wyłonił finalistów

Na blisko 10 godzin rozpisany został program 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Skoków, który w ostatnią niedzielę odbył się na Stadionie Olimpijczyków w Opolu. Zmiany frontu atmosferycznego oraz pierwsze mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej, skutecznie pozamiatały frekwencję na trybunach.

 

Szkoda, bo impreza potrafiła ściągnąć na dawny stadion Gwardii całkiem spore grono „oglądaczy”. Impreza miała rangę eliminacji krajowych. 12 września, w tym samym miejscu, odbędzie się edycja finałowa, już z obsadą międzynarodową.

 

Wyniki podajemy za stroną imprezy (oofs.opole.pl). Wśród kobiet U20 zwyciężyła Adrianna Litwin (1.70), tuż za nią Anna Gałka (1.70), a na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Kaźmieraczak (1.65). W grupie mężczyzn U20 zwyciężył Mateusz Kołodziejski (2.06) przed Jakubem Nielub (2.02) oraz Igorem Fijałą (1.98). W konkursie seniorek zwyciężyła Wiktoria Miąso (1.80) przed Pauliną Wal (1.70) i Weroniką Stefaniuk (1.65). Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Jachym (2.02), na drugim miejscu Maksymilian Glazik (2.02), na trzecim miejscu Gracjan Wiśniewski (1.98).

 

Na zdjęciu skacze Jacek Chochorowski z Opola.

Fot. opolskienews.pl