Orzeł Namysłów drugi w Polsce! Krystian Krupiński na brązowo

Orzeł Namysłów drugi w Polsce! Krystian Krupiński na brązowo

Na mistrzostwa Polski w stylu wolnym w zapasach pojechali w dziesięciu, z czego dziewięciu znalazło się w czołówce. Właśnie to przełożyło się na doskonałe drugie miejsce Orła Namysłów w klasyfikacji drużynowej, tuż za silny Mazowszem Teresin.

 

Indywidualnie w Krotoszynie najlepiej spisał się 20-letni Krystian Krupiński. W kategorii do 70 kilogramów przegrał tylko z późniejszym złotym medalistą, Erykiem Majem z Milicza. Brąz, to pierwszy medal zapaśnika w rywalizacji na tym sportowym poziomie.

 

Warto dodać, że trenerzy Krzysztof i Marcin Pawlakowie zabrał na imprezę czterech juniorów oraz to, że namysłowscy atleci aż cztery razy razy otarli się o strefę podium (Piotr Balcerzak (61 kg), Mateusz Buczkowski (65 kg), Marcin Stanek (74 kg) oraz Paweł Malicki (79 kg)), zajmując ostatecznie piąte miejsca.

 

Siódmy plac przypadł Szymonowi Makuchowi (57 kg), Przemysławowi Komsie (74 kg), Petro Pidtykanowowi (92 kg). Mateusz Malicki był ósmy, Sławomir Kubicki jedenasty.

 

Już w najbliższy weekend w Sieradzu w zawodach takiej samej rangi walczyć będą panie. Klub bardzo liczy na kolejne krążki, a ma ku temu solidne podstawy.