Pogoń Prudnik odrobiła zaległości i znów ma lidera!

Koszykarze Pogoni Prudnik odrobili drugoligowe zaległości w grupie “D”. W Hali Obuwnik gościł Exact Systems Śląsk Wrocław. Ekipa Tomasza Michalaka wygrała w tym sezonie po raz 26 i odzyskała fotel lidera rozgrywek.

Można powiedzieć, że gospodarze wykorzystali swoją szansę, bowiem wcześniej porażki w Pleszewie doznał przewodzący stawce PGE Giek Turów Zgorzelec. Oba zespoły mają teraz po 54 punkty i na dwie kolejki przed końcem batalii podstawowej, ich udział w następnej fazie walki o 1 ligę nie jest niczym zagrożony.

Wracając do meczu, 7 drużyna w tabeli bardzo dzielnie stawiała się gospodarzom. Po pierwszej kwarcie prowadzili oni 6 punktami, lecz przyjezdni prawie, że odrobili straty. Trafienie Edwarda Millera wyciągnęło ich na 38:37.

Były to jednak ostatnie tego wieczora podrygi wrocławian. Pogoń poszła serią kilkunastu koszy i na półmetku spotkania, po rzucie wolnym najskuteczniejszego w jej szeregach Tomasza Nowakowskiego, prowadziła już 56:42.

Pewna wygrana 9 “oczkami” odsłony trzeciej praktycznie przesądziła o losach widowiska. W zamykającej kwarcie biało-niebiescy już tak tempa nie forsowali i na spokoju przyklepali wygraną.

Żeby awansować, prudniczanie będą musieli być przepuszczeni przez prawdziwe sito. Cały system awansów dokładnie na swojej stronie rozpisał Polski Związek Koszykówki, do którego niniejszym odsyłamy: https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/4/aktualnosci/n/68304/system-i-terminarz-rozgrywek-2-ligi-mezczyzn.html.

Pogoń Prudnik – Exact Systems Śląsk Wrocław 90:70 (29:23, 27:19, 20:11, 14:17)