Słodkowscy szaleją! Bartosz złoty, Karolina brązowa na mistrzostwach świata

Poszli w kickboxing, i chyba nie żałują. Karolina i Bartosz Słodkowscy zostali medalistami mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, które odbywają się w portugalskim mieście Albufeir.

Mąż i żona z głubczyckiego Klubu Sportów Walki Gorilla, którzy sami zresztą założyli, w tej kategorii, i w takiej rangi imprezie wystartowali po raz pierwszy. Wcześniej sportowe małżeństwo z Głubczyc pozyskiwało medale w taekwondo. Rangi światowej rzecz jasna także.

W Portugalii kickboxerzy biją się w sześciu formułach. Pan Bartosz walczył w Light Contact. To najcięższa kategoria wagowa, czytaj +94 kilogramy.

Wygrałem ćwierćfinał poprzez poddanie z Australijczykiem, pokonałem Hiszpana 2:1 w półfinale, a finał zakończył się zwycięstwem w 3 rundzie nad Włochem. To było wyjątkowe doświadczenie pełne emocji i trudnych wyzwań. Duma i radość! – napisał w swoich mediach społecznościowych.

Karolina z kolei podjęła wyzwanie w kategorii wagowej do 65 kilogramów. Ona także stoczyła trzy walki w takiej samej formule jak Bartosz, czyli także LC. Dwa pojedynki wygrała, lecz w półfinale górą była reprezentantka Hiszpanii, ale dało jej to ostateczne trzecie miejsce na podium.