To nie worek, a prawdziwy wór medali! Dzieciaki Orła Namysłów “kosiły” w Sieradzu i Stargardzie

To nie worek, a prawdziwy wór medali! Dzieciaki Orła Namysłów “kosiły” w Sieradzu i Stargardzie

„Takie będą Orły, jakie ich młodzieży chowanie…”. Parafraza słów Jana Zamoyskiego idealnie pasuje do informacji o ostatnich wyczynach zapaśniczego “narybku” LKS-u Orzeł Namysłów.

 

Wychowankowie klubu rywalizowały w Stargardzie na IX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych oraz w Sieradzu, gdzie rozegrana została impreza pod nazwą Lato Sieradzkie, także rangi międzynarodowej, będącej zarazem memoriałem im. Kazimierza Zielińskiego oraz Jana Szymańskiego.

 

Z pierwszego wydarzenia do Namysłowa dostarczonych zostało 8 krążków ((5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy). Oznacza to, że każdy zapaśnik z kadry Dariusza Stępnia stanął na podium! W klasyfikacji drużynowej w grupie młodzików, Orzeł uplasował się na drugim miejscu. Tak prezentuje się pełna lista medalistów:

 

 

Aż 14 krążków najmłodsze Orły wywalczyły w Sieradzu, czyli drużyna Krzysztofa Pawlaka i Alicji Malickiej. W klasyfikacji drużynowej, namysłowskie dzieciaki wspięły się na trzecie miejsce podium. Klub pięknie wypunktował i te dokonania:

 

 

Cóż więcej dodać… Zamoyski byłby dumny z takiej zapaśniczej Rzeczypospolitej.