Wielkie granie małych piłkarzy

Wielkie granie małych piłkarzy

„Gol Cup” to cykliczny już turniej, który organizuje piłkarska szkółka o nazwie Uczniowski Klub Piłkarski Gol. Projekt jest jak najbardziej komercyjny i nastawiony na profesjonalne szkolenie młodych piłkarzy. Pomysłodawcą, założycielem i prezesem działającego od 2015 roku klubu, jest były zawodnik Odry Opole, Piasta Gliwice i Polonii Warszawa, Maciej Michniewicz.

 

W ostatnią sobotę na Stadionie Miejskim w Opolu, UKP Gol był gospodarzem imprezy z udziałem 16 klubów! Na Oleską 51 zjechali się zawodnicy rocznika 2013, z takich potęg szkolenia młodych adeptów rzemiosła, jak Olympic, Śląsk i Ślęza Wrocław, GKS Katowice, Miedź Legnica, czy AP Team Gliwice.

 

Z naszego województwa w rywalizacji wzięły udział: Odra Opole, Polonia Nysa, Hattrick Głuchołazy, Spiders Krapkowice, MKS Gogolin, OKS Olesno i APN Jedynka Niemodlin. Grania był co niemiara, ponieważ turniej wystartował tuż po 9:00, a skończył się przed 16:00. – Świetne granie małych piłkarzy. Na początek największe podziękowania dla rodziców UKP! Takie turnieje w Opolu mogą się odbywać dzięki Wam. Pomoc i zaangażowanie w organizację – pierwsza klasa! – napisał na Facebook-u Michniewicz.

 

Polityką wiodącej w regionie szkółki jest przede wszystkim szkolenie i dobra zabawa. Klub celowo unika publikacji wyników, żeby skupić się przede wszystkim na głównym swoim celu. Wygranymi zatem i tym razem byli wszyscy uczestnicy turnieju, choć organizatorzy wręczyli oczywiście nagrody i wyróżnienia. Do zobaczenia za rok!

 

 

Fot. opolskienews.pl