Wygrana Odry i cień szansy na baraże

Wygrana 2:1 Odry Opole z Miedzią Legnica zbliżyła ją do wyścigu o miejsce barażowe. „Niebiesko-czerwoni” w tabeli są na miejscu ósmym, a do lokaty nr 6, czyli tej przedłużającej marzenia o występie w polskiej elicie, dzielą ich tylko trzy punkty.

Do końca rozgrywek Fortuna 1. Ligi pozostały zaledwie trzy kolejki, z których podopieczni Piotra Plewni dwie rozegrają u siebie. Tu jednak zaczynają się tak zwane schody, ponieważ najpierw podejmą lidera – Termalikę Bruk-Bet Nieciecza oraz stojący wyżej i także walczący o awans GKS Tychy.

W ostatnią sobotę przy Oleskiej, po bezbarwnej pierwszej połowie, OKS pomiędzy 60. a 63. minutą przeprowadził dwie kapitalne akcje i ustawił sobie spotkanie. Bramki dla gospodarzy zdobyli Tomáš Mikinič i „nasz” Dawid Czapliński. O tym ostatnim pisaliśmy niedawno, że powinien się w końcu przełamać.

Przyjezdni gonili i kiedy najniższy wzrostem piłkarz świata, Marcin Garuch, zdobył gola kontaktowego… Na tym się jednak skończyło. ”Miedzianka” ma tyle samo punktów co Odra – 46, ale u siebie była lepsza, w porządku 4:2 i broni o baraże także nie złożyła.