Z Yamy trzy razy wychodzili na złoto. Opolscy karatecy z trofeami Pucharu Polski

Z Yamy trzy razy wychodzili na złoto. Opolscy karatecy z trofeami Pucharu Polski

– Pierwsze zawody YAMA, a już wracamy z 3 złotymi medalami! – tak sprawozdanie z Pucharu Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego rozpoczął Opolski Klub Sportowy Yama.

 

I to jakimi medalami! To już od nas. Impreza odbywała się w Sandomierzu, a wystartowało w niej 250 zawodników z 34 klubów z Polski i zagranicy. Opolanie do rywalizacji na trzech matach posłali pięciu zawodników z czego trzech stanęło na najwyższym stopniu podium.

 

W kategorii kata bezkonkurencyjni okazali się Julia Pracka i Kamil Malesa. Ponadto Pracka zdecydowanie zwyciężyła w kumite. W finale zdobyła waza-ari poprzez seiken shita tsuki – pokonując zawodniczkę ze Szczecina.

 

Jeszcze o kumite. Robert Pławski odpadł w ćwierćfinale po walce z mocnym zawodnikiem z KSW Bushi, który ostatecznie zajął 2 miejsce w kategorii. Malesa w 1/8 pomimo dużej przewagi siłowej, przegrał tracąc waza-ari przez mawashi geri jodan.

 

Maja Wojtas z kolei, w walce ćwierćfinałowej wygrała w genialnym stylu trafiając mae geri jodan i hiza geri jodan. W kolejnych walkach mimo wielkich chęci i woli walki, musiała uznać wyższość przeciwniczek, ostatecznie zajmując 4 miejsce.

 

Najmłodsza reprezentantka OKS-u, Zuzanna Ochota, tym razem skończyła swój występ w 1/8 zdobywając niezwykle cenne doświadczenie.