Zapaśnicy Orła znów wzlecieli wysoko

Zapaśnicy Orła znów wzlecieli wysoko

O wyczynach zapaśników Orła Namysłów już tutaj kiedyś rozprawialiśmy, ale doprawdy trudno nadążyć za sukcesami klubu. Mamy jednak swojego łącznika przy Kolejowej 1 – siedzibie klubu – przez co ślemy do sportowej opinii publicznej Opolszczyzny kolejne info o medalach. 

 

Tym razem na matach walczyli młodzi namysłowianie. W Kołobrzegu odbywały się bowiem walki w ramach Pucharu Polski kadetów, to znaczy kategorii wiekowej do lat 17. Otóż na i tak już silnie dociążone trofeami półki Orła trafią następujące krążki (lecimy wraz z klubową stroną na Facebook-u):

 

Złote: Maksymilian Niedźwiecki (45 kg) i Patryk Bratosiewicz (65 kg)
Srebrne: Kinga Wojnarska (61 kg kobiet) i Gracjan Matyjasek (65 kg)
Brązowe: Przemysław Asztemborski (45 kg) i Oskar Niedźwiecki (48 kg)

 

Jak łatwo policzyć krążków jest sześć, ale to nie wszystko. Tuż za na podium, na piątym miejscu, sklasyfikowany został Adrian Paszkowski (60 kg). To też nie koniec. Podrostki trenera Marcina Marcinkiewicza drużynowo okazali się nie do pokonania i to pucharowe złoto cieszyć musi najbardziej.

 

Wracając do naszego informatora z Namysłowa, to oczywiście nie mamy żadnych tajemnic. Jest nim Krzysztof Pawlak, trener, działacz i sekretarz. Taki “All In One”, człowiek instytucja w Orle i korespondent z pierwszej linii mat. Do “następnej razy”!

 

(Foniak)