ZKS Gogolin ma wicemistrzynię i brązową medalistkę mistrzostw Polski

Nie tylko Orzeł Namysłów. Na mistrzostwach Polski do lat 15, które odbyły się w Kielcach, swoje “dwa grosze” dołożyły w turnieju zawodniczki Zapaśniczego Klubu Sportowego w Gogolinie.

Oprócz czterech krążków namysłowian (artykuł niżej), także zapaśniczki z Gogolina stanęły na podium. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Klaudia Galant, która startowała w kategorii wagowej do 58 kg.

W kategorii do 50 kg., trofeum z brązowego kruszcu założyła na piersi Zuzanna Podgórska. To bardzo cenna zdobycz, ponieważ zawodniczka biła się w najliczniej i najsilniej obsadzonej grupie kandydatek do medali.

Trzy gogolinianki na imprezę przygotował trener Krzysztof Bartnik. Ostatnią w gronie występujących była najmłodsza z nich Maja Jurgielewicz. W kategorii do 42 kg. sklasyfikowana została na miejscu dziesiątym.

Złoto i trzy razy brąz. Udany występ młodych zapaśników Orła Namysłów na mistrzostwach Polski