Amelia Katerla i Marlena Rybacha znów na podium. Polki srebrne na mistrzostwach Europy

Amelia Katerla i Marlena Rybacha znów na podium. Polki srebrne na mistrzostwach Europy

Trwa doskonały rok polskiego hokeja na trawie. Do brązu mistrzostw świata z końca stycznia w odmianie pięcioosobowej, biało-czerwone dołożyły srebro mistrzostw Europy w hali. Wśród medalistek znalazły się Amelia Katerla i Marlena Rybacha, z naszej nyskiej ziemi.

 

Obie przedstawicielki Opolszczyzny teraz występują w Holandii, odpowiednio w HC Tilburg oraz MOP Vughtale, lecz  Leszczyński Krutpol Nysa, a później ULKS Dwójka Nysa, pozostaną zawsze w ich i kibiców pamięci.

 

– Do historii został dopisany kolejny rozdział! – cieszy się Polski Związek Hokeja na Trawie i przypomina poprzednie sukcesy. Tym było wicemistrzostwo Starego Kontynentu w roku 2016 oraz trzecie miejsca na podium latach 2012 i 2014.

 

Tym razem turniej grany był w Niemczech. Kartela strzeliła gola w zwycięskim 3:1 spotkaniu w Włoszkami. Wcześniej Polki pokonały 4:1 Szwajcarki oraz po trudnych zawodach 1:0 Ukrainki. Ostatni mecz fazy grupowej przyniósł “zwycięski” remis 1:1 z Austrią, gdyż prolongował on polską ekipę do półfinału, a przy okazji zaklepał jej miejsce na mistrzostwach świata.

 

To już było niezłe osiągnięcie, zważywszy fakt, że nasz reprezentantki jeszcze przed rokiem biły się o udział w tym turnieju. Wygrana 2:1 z Hiszpanią w 1/2 zapewniła nysankom i ich koleżankom srebro. W wielkim finale w Berlinie z faworyzowaną i niepokonaną reprezentacją gospodyń, polskie hokeistki wzniosy się na wyżyny, lecz musiały uznać wyższość rywalek – 2:3.

 

Polecamy skrót tego spotkania.