Andrzej Widomski już w tym sezonie nie zagra. Poważna kontuzja zawodnika Gwardii

Andrzej Widomski już w tym sezonie nie zagra. Poważna kontuzja zawodnika Gwardii

Wszystko wydarzyło się w 42 minucie meczu z Górnikiem Zabrze, który Gwardia Opole grała ledwie 25 marca. Andrzej Widomski walczył o piłkę ze skrzydłowym gości Sebastianem Kaczorem. Po tej akcji nie był w stanie samodzielnie opuścić placu gry. 

 

– Po badaniach i konsultacjach medycznych potwierdził się najgorszy scenariusz. Nasz zawodnik doznał urazu więzadła krzyżowego przedniego, a zabieg zaplanowano na przyszły tydzień. Na ten moment trudno stwierdzić, kiedy Andrzej ponownie pojawi się na parkiecie. Na pewno nie zagra już w tym sezonie. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – napisał na swojej stronie nasz reprezentant w PGNiG Superlidze.

 

Występy rozgrywającego “Gangu Kuptela” są do końca bieżącego sezonu wykluczone. Zawodnika czeka rekonstrukcja kolana oraz długa rehabilitacja. Powrót na boiska w nowej edycji rozgrywkowej, byłby chyba wariantem optymistycznym i taki trzeba zakładać.

 

To wielki pech. Pięć bramek Widomskiego rzuconych ostatnio Francuzom w eliminacjach mistrzostw Europy 2024, rozbudziły także nadzieje związane z jego eksplodującą karierą reprezentacyjną.

 

Gwardzista“, który wyrasta na jedną z największych nadziei polskiej piłki ręcznej, był bardzo bliski udziału w mistrzostwach świata 2023 i idziemy o zakład, że gdyby nie kontuzja, byłby w kręgu zainteresowań nowego trenera narodowej, Marcina Lijewskiego.