Bieg Tropem Wilczym 5 marca na Bolko w Opolu

Bieg Tropem Wilczym 5 marca na Bolko w Opolu

Napisało do nas Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole “Jedna Odra”. Chodzi o wydarzenie, które odbędzie się w Opolu 5 marca – XI Edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Jak co roku uczestnicy będą mieli do pokonania dystanse 10 kilometrów lub 1963 metrów. Trasa biegu wiodła będzie z kąpieliska „Bolko”, alejkami nadodrzańskimi, do parku na Wyspie Bolko, gdzie biegacze pokonają pętlę i wrócą tą samą drogą, aż do mety usytuowanej na plaży kąpieliska. Start biegu zaplanowano na godzinę 12:00.

 

Dalszą część komunikatu SSOO przytaczamy w całości serdecznie zachęcamy do udziału!

 

Przed nami ostatnie dni zapisów. Odbywają się one wyłącznie za pośrednictwem internetu, na stronie: https://time-sport.pl/bieg/7314. I potrwają do 2 marca włącznie. Już teraz swój udział zaawizowało blisko 400 biegaczy toteż warto pośpieszyć się z rejestracją, wciąż możemy zarejestrować ponad 100 biegaczy. Dodatkową motywacją niech będzie fakt, że tylko do końca lutego opłata startowa w biegu na 10km wynosi 40zł. W marcu koniecznym będzie wniesienie opłaty o 10zł wyższej. W biegu na 1963m wysokość opłaty jest niezmienna i wynosi 35zł.

 

Organizacja imprezy wiązać się będzie z drobnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Toteż poniżej przesyłam komunikat w tej sprawie z prośbą o jego rozpowszechnienie wśród Państwa odbiorców dostępnymi kanałami: “Organizator Biegu „Tropem Wilczym – Opole” w Opolu informuje o ograniczeniach w ruchu kołowym, jakie wystąpią w dniu 05 marca 2023 r. w godzinach 10.00 – 16.00 na parkingach przy kąpielisku „Bolko” (zarówno os strony os. Bolko jak i od strony ul. Żwirowej). Ulica Żwirowa wraz z parkingiem zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach 11.45 – 14.30. Ponadto w godzinach 10.00-16.00 ograniczenia w ruchu kołowym zostaną wprowadzone na parkingu od strony os. Bolko.

 

Zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do wymogów wynikających z konieczności zabezpieczenia trasy biegu w dniu 5 marca 2023 r. Prosimy o nie wchodzenie na drogi, którymi biegnie trasa, jak również o nie parkowanie na nich pojazdów. ZA UTRUDNIENIA W RUCHU SERDECZNIE PRZEPRASZAMY”.

 

We wtorek (28.02) zapraszamy wszystkich biegaczy na ostatni trening przed naszym biegiem – jest to najlepsza okazja do zapoznania się z trasą jaką pokonają biegacze na dłuższym dystansie. Organizatorem treningu jest Klub Biegowy Odra Opole.

 

W organizacji wydarzenia w tym roku wspierają nas nie tylko organizacje pozarządowe i instytucje miejskie, ale także, tradycyjnie już, Opolska Delegatura IPN i Fundacja Kwartalnika Wyklęci.