Brzescy futsaliści w połowie drogi do 1 ligi

ASG Stanley Futsal Team Brzeg wygrał pierwszy mecz barażowy o awans do 1. Ligi Futsalu. W hali brzeskiego OSiR-u podopieczni Artura Adasika podejmowali BSF Busko Zdrój.

Do spotkania doszło, ponieważ z rozgrywek na zapleczu elity wycofał się KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rywal futsalistów z Brzegu, to druga drużyna makroregionalnej grupy IV sezonu 2022/2023.  Brzeżanie zajęli takie samo miejsce, tyle że w “dywizji” III.

Miejscowi zawody rozpoczęli jak marzenie. Wynik spotkania już w 120 sekundzie otworzył po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Janusz Gancarczyk, gracz znany doskonale z trawiastych występów w Odrze Opole.

Dwa następne gole należały także do miejscowych. Zajęło im to niecałe 10 minut. Najpierw z połowy boiska fantastyczne przymierzył Przemysław Matejko, z kolei Patryk Dykus podwyższył z dalszej odległości na 3:0, po znów ciekawie wykonanym kornerze.

Zanim skończyła się pierwsza połowa, futsalówkę ładnie zgrał sobie na “klatę” i przyłożył z woleja Dominik Szymkiewicz. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę. Gola kontaktowego z prawej strony boiska zdobył w 28 minucie Marcin Taler, co jeszcze bardziej przyjezdnych zmotywowało.

Drużyna z Brzegu prowadzenie dowiozła do końca, choć kilka razy była w poważnych opałach. Kapitalnie między słupkami interweniował jednak Rafał Krzyśka. Golkiper ASG Stanley w 30 minucie obronił miedzy innymi rzut karny egzekwowany przez Mateusza Zocha.

Ostateczne rozstrzygnięcie sprawy awansu poznamy już 3 września. Tego dnia o godzinie 20.00 rozpocznie się drugie spotkanie barażowe w Busku Zdroju.

ASG Stanley Futsal Team Brzeg – BSF Busko Zdrój 3:2 (3:1)

Bramki: Janusz Gancarczyk, Przemysław Matejko, Patryk Dykus – Dominik Szymkiewicz, Marcin Taler