Bum! Opolanin poprowadzi drużynę w polskiej ekstraklasie

Bum! Opolanin poprowadzi drużynę w polskiej ekstraklasie

– Magister psychologii. Specjalizacja psychologia kliniczna. Najtrudniejsza rzecz, jaką w życiu zrobiłem – napisał na Twitterze Radosław Bella, kiedy w lipcu br. odbierał dyplom ukończenia Uniwersytetu SWPS.

 

35-letnigo trenera rodem z Kędzierzyna-Koźla, czeka teraz nie mniejsze, choć zupełnie innej kategorii wyzwanie. Jako pierwszy rodowity opolanin poprowadzi drużynę na najwyższym piłkarskim poziomie w Polsce.

 

Chodzi o Miedź Legnica w PKO Ekstraklasie, a stało się tak po tym, jak z funkcji tej odwołany został Wojciech Łobodziński. Nie ma się czemu dziwić. “Miedziana” jedenastka z dorobkiem pięciu punktów zamyka tabelę elity.

 

Bella do wtorku 11 października był w Miedzi jego asystentem. W tym roku zakwalifikował się także do Szkoły Trenerów PZPN. Posiada uprawnienia UEFA A i uczestniczy w kursie na licencję UEFA PRO.

 

W legnickim klubie pan Radek pracuje od czerwca 2021 roku. Wcześniej związany był z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, prowadząc WKS w Centralnej Lidze Juniorów U-17 oraz z SMS-em Junior Wrocław i kobiecym zespołem AZS-u Wrocław.

 

Jest autorem publikacji „Sztuka trenowania” oraz “Marcelo Bielsa – Profil Taktyczny”. Uczestniczył w wielu konferencjach i stażach trenerskich w Polsce i za granicą, takich jak Football Periodisation Mentorship w Amsterdamie, Periodizacao Tactica oraz Football Braining w Porto.

 

Wiedzę szkoleniową zdobywał ponadto na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i oczywiście tę dodatkową, na uczelni, którą wymieniliśmy na początku.

 

Jeśli chodzi o piłkę opolską, to kibice pamiętają go z pewnością z występów w Ruchu Zdzieszowice (jest bratem Przemysława), Swornicy Czarnowąsy, Torze Dobrzeń Wielki, czy LZS-ie Racławiczki. Jest wychowankiem Koksownika Zdzieszowice, a grał na pozycji pomocnika.

 

(Pelek)