Było w “dychę! Grad medali głubczyckiej Gorilli na prestiżowym turnieju kickboxingu

Było w “dychę! Grad medali głubczyckiej Gorilli na prestiżowym turnieju kickboxingu

Klub Sportów Walki Gorilla w styczniu skończył roczek, ale ma już pokaźne grono sympatyków. Oprócz prowadzenia treningów grupowych i indywidualnych w kickboxingu, zawodnicy Gorilli startują w prestiżowych zawodach.  

 

Trudno się temu dziwić. Prowadzą go Bartosz i Karolina Słodkowscy – wicemistrzowie Europy w kickboxingu (WAKO) oraz multimedaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata w Taekwon-Do (ITF).

 

W Boleszewie na Pomorzu odbył się międzynarodowy turniej – Puchar DFN, Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu. W imprezie wzięło udział ponad czterystu zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Głubczycka drużyna odegrała w nim znaczącą rolę, bowiem zabrała na Opolszczyznę dziesięć medali.

 

Dwa z najcenniejszego kruszcu wywalczyła pani Karolina, która nie miała sobie równych w kategoriach do 65 kg – kicklight i lightcontact seniorów. Na podium stawiali jeszcze Jarek Kinal, Ihor Andrieiev, Oskar Konik, Robert Ripa oraz Aleksander Siekierzyński.

 

“Gorylki” u nas debiutują, więc jest okazja przyjrzeć się im bliżej na Facebook-u. Tam także pełna lista ostatnich ich zdobyczy.