Juniorzy Orła Namysłów z medalami Pucharu Polski

Młodzi zapaśnicy LKS-u Orzeł Namysłów już pracują na punkty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsza jej eliminacja – Puchar Polski Juniorów Młodszych w Stylu Wolnym U-17 – odbyła się w Siedlcach i zaowocowała trzema krążkami.

Klasą dla siebie był Gracjan Matyjasek, który startował w kategorii wagowej do 71 kilogramów. Podopieczny Krzysztofa Pawlaka “ograł” 38 konkurentów i w doskonałym stylu sięgnął po złoto. Sukces Gracjana to nie przypadek. Zawodnik tylko w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza Polski młodzików do lat 15, był też reprezentantem kraju na mistrzostwach europy U-15, w trakcie których wywalczył brązowy medal OOM.

Generalnie w imprezie startowało 240 zawodników z 65 klubów, reprezentujących 15 województw. Stoczono łącznie – bagatela – 428 pojedynków. Wśród nich dwa, których plonem zostały kolejne dwa trofea, tym razem brązowe. Na trzecich miejscach podium siedleckich zawodów stanęli bowiem Przemysław Asztemborski (51 kg.) oraz Adrian Sikora (60 kg.).

Ten drugi to także cykliczny bywalec w narodowej kadrze i wielokrotny mistrz Polski. Sikora w Siedlcach przegrał tylko raz, z reprezentującym gospodarzy i silnym jak tur zawodnikiem z Ukrainy. Wszystkie te wyniki zapracowały dodatkowo na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.